Pytania & Odpowiedzi

Poniżej przedstawiam listę najciekawszych pytań które zadali nasi Klienci. Może znajdziesz tu takie, które szukasz?. W innym wypadku, prosimy o kontakt z firmą aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów. Jesteśmy do Waszej dyspozycji, pomożemy znaleźć to, czego potrzebujesz.

rolety poziome ( pytania zebrane )

rolety poziome

Materiał chroni przed słońcem i promieniowaniem UV, jednak stosujemy materiał lekki aby przebywając na tarasie nie było odczucia całkowitego odcięcia, z drugiej strony mimo swej lekkości materiał jest niezwykle wytrzymały.

roleta na taras

W cenie rolety zawarte są wszystkie niezbędne elementy gotowe do powieszenia rolety na konstrukcji. (uchwyty mocujące, linki, chwytaki itp.)
Cena nie zawiera wkrętów, którymi przymocujemy roletę do konstrukcji. Dobór wkrętów zależy od wykonanej konstrukcji. Istnieje mozliwość zamówienia zestawu montażowego w naszej firmie. W tym celu prosimy uwzględnić tą informację w zapytaniu ofertowym.

roleta na taras

Tak, do rolety dołączony jest specjalny uchwyt mocowany na pierwszej fali do blokowania rolety po jej rozłożeniu.

roleta na taras

Fala powiększona to nic innego jak poszerzona o kilka centymetrów odległość pomiędzy rurkami usztywniającymi (szerokość fali). Fala standardowa wynosi 45cm dla rolet przy rozwinięciu do 430cm. Powyżej tego wymiaru dodajemy kilka centymetrów do fali (45cm + Xcm)

roleta na taras

TAK, każda roleta wymaga okresowej pielęgnacji:

 • z początkiem każdego sezonu zalecamy delikatne przesmarowanie rolek.
 • w okresie zimowym popuszczamy delikatnie linki napinające
 • w okresie użytkowania rolety należe od czasu do czasu wymieść paprochy lub zgromadzony kurz, liście ze środka fali.
 • Materiał na rolety POD ZADASZENIE można prać w pralce
 • zalecamy pozostawienie rolety rozwiniętej podczas średnich opadów deszczu, roleta się sama przepłukuję
roleta na taras

Tak. Próbki materiału z którego szyjemy nasze rolety wysyłamy bezpłatnie na podany drogą mailową dokładny adres paczkomatu InPostu.
W tym celu podajemy:

 • symbol paczkomatu
 • numer telefonu
 • imie i nazwisko
 • adres zamieszkania

UWAGA: Nigdy nie udostępniamy Państwa danych żadnym firmą ani osobą trzecim. Nie zbieramy również Państwa danych do badań marketingowych.

roleta na taras

Elementy mocujące oraz chwytaki jezdne wykonane są z wysoko gatunkowej stali.

roleta na taras

W teorii rolety są wytrzymałe dla wiatru o prędkości do 50km/h, w praktyce wygląda to troszkę lepiej: zobacz test na wytrzymałość rolet premium , Proszę pamiętać że nawet gdyby nadeszła trąba powietrzna i zniszczyła roletę to maja Państwo prawo do odszkodowania z ubezpieczenia domu.

roleta na taras

Proszę Państwa, ilość zamówień w sezonie jest tak duża, iż może się tak zdarzyć że nie będziemy mogli odebrać od Państwa telefonu. Jeżeli wystąpi taka sytuacja prosimy o napisanie maila, a postaramy się oddzwonić do Państwaw możliwie najktórtszym terminie. Jednocześnie pragnę uczulić, że wszelkie zapytania telefoniczne przyjmujemy tylko do godziny 15:30. Po godzinie 15:30 przygotowujemy dla Państwa oferty i w tym czasie telefony nie będą mogły być obsługiwane. Zapytania mailowe obsługiwane są przez cały dzień.

roleta na taras

Proszę o podanie adresu wysyłki, spróbujemy dokonać wyceny. Proszę jednak pamietać że jest to przesyłka dłuzycowa i nie każdy przewoznik jest w stanie sprostać takim zadaniom.

roleta na taras

Prosimy o informację mailową (opis elementy lub zdjęcie), coś zaradzimy.

Ponadto chcemy poinformować iż jesteśmy producentem rolet tarasowych opartych o nasze rozwiązania patenetowe i podzespoły, dlatego każdy element rolety jest u nas dostępny na stanie magazynowym.

roleta na taras

Z racji niewielkich wymiarów rolet pod zadaszenie system sznurkowy nie znajduje tu zastosowania. Roletę przesuwamy za pomocą "sztycy" (długi, cienki pręt), która jest dostarczana wraz z roletą. Za pomocą sztycy zwijamy/rozwijamy naszą roletę.
Włóż sztycę w otwór w uchwyt zlokalizowany na środku pierwszej fali, a następnie przeciągnij roletę na drugą stronę tarasu / zblokuj.

roleta na taras
 • Elementy tekstylne (poszycie, sznurek) - 2 lata.
 • Pozostałe elementy - 4 lata.

UWAGA: za uszkodzenia mechaniczne odpowiada użytkownik rolety

roleta na taras

Ilość fal jest to uzależniona od rozwinięcia i długości fali która ma zazwyczaj ok.43cm itp. rozwinięcie 300cm : 7 fal po 43cm / rozwinięcie 420cm : 10 fal po 44cm / rozwinięcie 600cm : 10 fal powiększonych po 63cm.

roleta na taras

Prosimy oprzesłanie zdjęć/rysunków drogą mailową, lubimy wyzwania ale fizyki nie oszukamy.

roleta na taras

Tak, rolety chodzą na tyle lekko, aby osoba starsza/dziecko mogło pozwolić sobie na rozwinięcie takiej rolety. Uwaga: Warunek jest jeden: roleta musi zostać dobrze zainstalowana.

roleta na taras

Zapraszamy do naszej firmy: Jaślany 17C, 39-332 Tuszów Narodowy, woj. podkarpackie. Przed planowanym przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny z panem Patrykiem (881 206 164) lub mailowy na adres tarasiogrod@wp.pl.

roleta na taras

Jesteśmy firmą produkcyjną. Nie wykonujemy montażu naszych rolet. Dlatego na naszej stronie uruchomiliśmy bazę firm, które zajmują się montażem naszych rolet. To sprawdzone i zaufane firmy z którymi mamy przyjemność współpracować już od kilku lat

roleta na taras

Nie szyjemy zasłon ani nie wykonujemy obszyć materiałów na zamówienie. Zwyczajnie nie mamy na to czasu. Takie prace musicie Państwo zlecić swojej krawcowej. Oczywiście, materiał można zamówić u nas w firmie. Koszt materiału to 45zł/1mb z rolki o szerokości 160cm

roleta na taras

Jeżeli tylko posiadasz narzędzia i szczere chęci - to dasza radę. (film instruktażowy już niebawem)
Jeżeli nie jesteś pewny swoich możliwości lub zwyczajnie nie masz na to czasu, warto zdać się na naszą wykwalifikowaną ekipę montażystów, któży zrobią to za ciebie. W tym celu zapraszam do zakładki MONTAŻ I KONSTRUKCJE, zadzwonić i umówić się na montaż.

roleta na taras

Bez względu na kolor, który Państwo bybrali stopień zacienienia jest taki sam i wynosi 90%. Stosujemy materiał lekki, aby przebywając na tarasie nie było odczucia całkowitego odcięcia, z drugiej strony mimo swej lekkości materiał ten jest niezwykle wytrzymały.

roleta na taras

Dysponujemy tylko standardowymi kolorami materiału z których szyjemy nasze rolety i jest to kolor: jasny szary, biały, ecri oraz kolor grafitowy. Rzadko nam się zdarza aby klient pytał o kolor spoza głównej palety kolorów, dlatego ograniczyliśmy naszą produkcję to podstawowego zakresu barw stosowanych w produkcji rolet tarasowych.

roleta na taras

Wszystkie elementy stosowane przy produkcji rolet są oparte o nasz system patentowych rozwiazań i zastosowanych w nim podzespołów. Żadne elementy nie są dostępne w sprzedaży detalicznej w sklepach w kraju i za granicą.

roleta na taras

...

Note: Skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji na temat usług. Jestem do Twojej dyspozycji, pomogę Ci znaleźć to, czego potrzebujesz i doradzę w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego problemu.

PARTNERZY

rolety i żagle ogrodowe
Nie krępuj się, napisz do nas